MART-TECH
higiena wentylacji
O nasOfertaHigiena wentylacjiNasi klienciReferencjePrzepisyGaleriaAtestyKontakt
Oferta

Nasza firma świadczy usługi w zakresie:

1. Czyszczenia systemów wentylacji bytowej i klimatyzacji  

Przy czyszczeniu kanałów wykorzystujemy najskuteczniejszą z metod, jaką jest szczotkowanie mechaniczne.

Głównym założeniem tej metody jest oderwanie pyłu od powierzchni za pomocą szczotki, obracanej  we wnętrzu przewodu przez urządzenie czyszczące, a następnie transport pyłu do filtra za pomocą niskociśnieniowego wentylatora z zestawem filtrów absolutnych ( HEPA ).


Orientacyjnie przyjmuje się cenę 30 PLN netto za metr bieżący instalacji.
 Jednakże szczegółową wycenę ustalamy każdorazowo indywidualnie, po zapoznaniu się z dokumentacją projektową lub powykonawczą oraz wizji lokalnej dokonanej przez naszego konsultanta.

Zakres prac obejmuje: czyszczenie instalacji średnio dostępnej, wykonanie klap rewizyjnych ~ co 20 m,  wykonanie dokumentacji powykonawczej, opcjonalnie wykonanie badań biologicznych przed i po czyszczeniu.

 

2. Czyszczenia kanałów tłuszczowych.
 

Kanały popularnie zwane "tłuszczowymi" są kanały zlokalizowane w kuchniach, smażalniach, zakładach przetwórstwa żywności, które charakteryzują się wysokim stopniem zanieczyszczenia trudno usuwalnymi, tłustymi substancjami. Czyszczenie takich instalacji odbywa się przy pomocy środków chemicznych, gdzie okapy i ich elementy czyścimy ręcznie po demontażu, natomiast kanały po wykonaniu otworów rewizyjnych i wprowadzeniu środków chemicznych, podlegają szczotkowaniu mechanicznemu i czyszczeniu ręcznemu.


3. Inspekcji i oceny systemów wentylacyjnych.

 

W zakres naszych usług wchodzi również wykonywanie inspekcji systemów wentylacyjnych pod kątem zanieczyszczenia i wydajności działania.
Do tego celu służą nam specjalistyczne urządzenia w postaci zdalnie sterowanego robota oraz endoskopów. Materiał wizualny zapisywany jest na nośniku cyfrowym i przekazywany klientowi wraz z protokołem wykonanych prac. Do oceny wydajności systemów służą anemometry mierzące przepływ powietrza wewnątrz kanałów.
 4. Dezynfekcji systemów wentylacyjnych.

Wykonujemy dezynfekcję systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Używamy do tego celu widocznego poniżej urządzenia.

Służy ono do rozpylenia preparatów dezynfekujących w postaci drobnej mgiełki długo utrzymującej się w powietrzu
  i w związku z tym docierającej na duże odległości wewnątrz kanałów wentylacyjnych.

Standardowo do dezynfekcji używamy atestowanego środka chemicznego Virusolve + dostępnego na stronie polskiego dystrybutora MC Polska www.mcpolska.pl
 
Oferujemy Państwu sprzęt do rozpylania środków dezynfekcyjnych w postaci mgiełki mikrocząsteczkowej renomowanej amerykańskiej firmy (tzw. "fogger").
Cena urządzenia to 460 EURO  (ok. 1900 PLN netto - zależna od kursu EURO)
Sprzęt ten używamy w naszej pracy na co dzień i gwarantujemy zadowolenie z jego działania.


 
O nasOfertaHigiena wentylacjiNasi klienciReferencjePrzepisyGaleriaAtestyKontakt